ایران/تبریز

زبان طراحی CSS

زبان طراحی CSS

Cascading Style Sheets که به آن CSS می گویند، یک زبان ساده طراحی شده است که برای ساده کردن فرآیند ارائه صفحات وب طراحی شده است. CSS به شما این امکان را می دهد که سبک ها را در صفحات وب اعمال کنید. مهمتر از آن، CSS شما را قادر می سازد این کار را مستقل از HTML که هر صفحه وب را تشکیل می دهد، انجام دهید.یادگیری و درک CSS آسان است و کنترل قدرتمندی را بر روی ارائه یک سند HTML فراهم می کند.

 

css

CSS به ظاهر و احساس بخشی از یک صفحه وب می‌پردازد. با استفاده از CSS می‌توانید رنگ متن، سبک قلم، فاصله بین پاراگراف‌ها، چگونگی استفاده از ستون‌ها، طرح‌های چیدمان، تغییرات در نمایش برای وسایل مختلف و اندازه‌های صفحه و نیز انواع اثرات دیگر را کنترل کنید.درک و فهم CSS آسان است، به طور معمول CSS با زبان‌های نشانه‌گذاری HTML یا XHTML ترکیب شده‌است.

CSS از طریق گروهی از افراد در W3C به نام CSS Working Group ایجاد و نگهداری می شود. گروه کاری CSS اسنادی به نام مشخصات ایجاد می کند. هنگامی که یک مشخصات مورد بحث قرار گرفت و به طور رسمی توسط اعضای W3C تصویب شد، به یک توصیه نامه تبدیل می شود.این مشخصات تایید شده توصیه نامه نامیده می شوند زیرا W3C هیچ کنترلی بر اجرای واقعی زبان ندارد. شرکت ها و سازمان های مستقل آن نرم افزار را ایجاد می کنند. کنسرسیوم جهانی وب یا W3C یک گروه است که توصیه‌هایی در مورد چگونگی عملکرد اینترنت و نحوه تکامل آن ارایه می‌دهد.

 

w3c

 

ویژگی های زبان CSS

صرفه جویی به موقع : شما می‌توانید یک‌بار CSS را بنویسید و سپس از یک صفحه در صفحات HTML متعدد استفاده کنید. یا می توانید یک سبک را برای هر عنصر HTML تعریف کنید و آن را برای بسیاری از صفحات وب تعریف بشود.

بارگذاری سریع صفحات : اگر از CSS استفاده می‌کنید نیازی نیست که هر بار ویژگی‌های برچسب HTML را بنویسید. تنها فقط یک قاعده CSS یا یک برچسب را بنویسید و آن را به تمام اتفاقات آن برچسب ارسال کنید. بنابراین کد کم‌تر به معنای زمان دانلود سریع‌تر است.

نگهداری آسان : برای ایجاد یک تغییر بزرگ می توانید به سادگی سبک را تغییر دهید و تمامی عناصر در کل صفحات وب به طور خودکار به‌هنگام‌سازی خواهند شد.

سبک‌های برتر : CSS دارای تعداد بیشتری از ویژگی‌ها نسبت به HTML است، بنابراین شما می‌توانید به صفحه CSS تان در مقایسه با ویژگی‌های HTML نگاه بهتری داشته باشید.

Sheets یا برگه ها: سازگاری چندتایی اجازه می‌دهد تا محتویات برای بیش از یک نوع دستگاه بهینه‌سازی شوند. یعنی با استفاده از همان سند HTML نسخه‌های مختلف یک وب سایت را می توان برای وسایل دستی مانند PDA ها و تلفن‌های همراه و یا برای چاپ ارائه کرد.

استانداردهای وب جهانی : اکنون ویژگی‌های HTML منسوخ می‌شوند و توصیه می‌شود از CSS استفاده شود. بنابراین ایده خوبی برای شروع استفاده از CSS در تمام صفحات HTML برای سازگار کردن آن‌ها با مرورگرهای آینده است.

 

 

قاعده CSS از دو بخش اصلی تشکیل شده‌است : انتخاب‌گر (‘) و اظهارنامه (رنگ: قرمز). در HTML نام‌های بخش ها مورد توجه هستند به طوری که [ 1 ] [ 1h ] هم درست مانند “1H” عمل می‌کند. این بیانیه دارای دو بخش است : نام دارایی (رنگ)و ارزش دارایی (قرمز). در حالی که تلاش می‌کند تا تنها یکی از ویژگی‌های مورد نیاز برای ارائه یک سند HTML را تحت‌تاثیر قرار دهد، آن را به عنوان یک برگه سبک یا نوع بر روی خود انتخاب می‌کند. ترکیبی با صفحات سبک دیگر یک ویژگی بنیادی CSS این است که صفحات سبک با هم ترکیب می‌شوند و قانون نمایش نهایی سند را تعیین می‌کنند.

وب‌سایت‌هایی که با HTML و CSS ساخته می‌شوند معمولاً از یک فایل HTML حاوی محتوایی مانند متن، پیوندهای تصویری و برچسب‌های آن و یک فایل CSS که حاوی قوانین سبکی است که در محتوای HTML اعمال می‌شود، تشکیل می‌شوند. به عنوان مثال، یک فایل HTML ممکن است دارای متن سرصفحه (برچسب < HTML><h1>) و متن پاراگراف (برچسب < HTML><h1>) باشد. فایل CSS مربوطه آن ممکن است قوانینی دارد که به مرورگر دستور می دهد تا تمام متن سرصفحه را به اندازه 20 پیکسل و تمام متن پاراگراف را آبی رنگ کند.
این قوانین سبک یا نوع CSS سپس بر روی تمام متن سرصفحه و پاراگراف در هر جایی که در سند HTML ظاهر می شود اعمال می شود، بدون اینکه مجبور باشید هر بار دستورالعمل های سبک را در سند HTML اضافه کنید.

مزایا و معایب زبان CSS

مزایا
1. مزیت اصلی CSS این است که سبک به طور مداوم در سایت های مختلف اعمال می شود. یک دستورالعمل می تواند چندین ناحیه را کنترل کند که سودمند است.
2. طراحان وب برای هر صفحه ای که سرعت سایت را بهبود می بخشد باید از چند خط برنامه نویسی استفاده کنند.
3. ورق های آبشاری موجود در آن نه تنها توسعه وب سایت را ساده می کند، بلکه تعمیر و نگهداری را نیز ساده می کنند زیرا تغییر یک خط کد بر کل وب سایت و زمان نگهداری تأثیر می گذارد.
4. تغییرات CSS سازگار با دستگاه هستند. با توجه به افرادی که از طیف وسیعی از دستگاه‌های هوشمند برای دسترسی به وب‌سایت‌ها از طریق وب استفاده می‌کنند، نیاز به طراحی وب واکنش‌گرا وجود دارد.
5. قدرت موقعیت یابی مجدد را دارد. این به ما کمک می کند تا تغییرات را در موقعیت عناصر وب که در آن صفحه هستند تعیین کنیم.

معایب
1. با CSS آنچه با یک مرورگر کار می‌کند ممکن است همیشه با یک مرورگر کار نکند. توسعه دهندگان وب باید برای سازگاری و اجرای برنامه در چندین مرورگر مختلف تست شوند.
2. پس از انجام تغییرات، باید در صورت ظاهر شدن، سازگاری را تأیید کنیم. تغییر مشابه روی همه مرورگرها تأثیر می گذارد.
3. CSS در مرورگرهای مختلف متفاوت عمل می کند. اینترنت اکسپلورر و اپرا از CSS به عنوان منطق متفاوت پشتیبانی می کنند.
4. ممکن است هنگام استفاده از CSS مشکلاتی در بین مرورگرها وجود داشته باشد و سطح هایی متعددی وجود دارد که باعث سردرگمی در توسعه دهندگان و مبتدیان می شود.

 

ما در شرکت تبلیغاتی مادو که جزوء شناخته شده ترین شرکت ها در زمینه ی تبلیغات و خدمات در تبریز و سطح کشور می باشد با کادر مجرب و حرفه ای تمام خدمات مربوط به طراحی سایت و سئو مشتریان را به بهترین شکل با تضمین ارائه می دهیم. شما عزیزان به راحتی از طریق سایت یا به صورت تلفنی و حضوری می توانید تمام خدمات سایتی و دیجیتال مارکتینگ خود را  با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ها به تیم طراحی و سئو مادو بسپارید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.