ایران/تبریز

زبان نشانه گذاری HTML

زبان نشانه گذاری HTML

HTML یا زبان نشانه گذاری قابل‌گسترش به کاربران وب اجازه می‌دهد تا بخش‌های ساختار و ساختار، پاراگراف‌های، و لینک‌های با استفاده از عناصر، برچسب‌ها، و صفات را ایجاد کنند. با این حال نکته مهم در مورد HTML این است که یک زبان برنامه‌نویسی محسوب نمی‌شود چون نمی‌تواند کارایی دینامیک ایجاد کند. HTML مخفف زبان نشان‌گذاری Hypertext است. در سال ۱۹۹۱ تیم برنز لی HTML اختراع کرد. این رایج‌ترین زبان نشانه‌گذاری برای ایجاد برنامه‌های وب و صفحات وب است. HTML ساختار یک صفحه وب را توصیف می‌کند و شامل یک سری عناصر است. عناصر HTML به مرورگر وب دستور می دهند که چطور محتوا را نمایش بدهند.
تعریف زبان نشانه گذاری : زبان نشانه‌گذاری یک زبان رایانه‌ای است که شامل کلمات کلیدی قابل خواندن، نام یا برچسب‌ها است که به فرمت کلی ظاهر یک صفحه کمک می‌کنند. بی‌بی‌سی، HTML، SGML و XML، نمونه‌هایی از زبان‌های نشانه‌گذاری هستند. به بیان ساده، زبان نشان‌گذاری برای مشخص کردن این که چگونه عناصر باید با استفاده از برچسب‌های مختلف روی صفحه نمایش داده شوند، استفاده می‌شود.

 

تعریف صفحه وب :

صفحه وب یک سند است که معمولا در HTML نوشته می‌شود و توسط یک مرورگر وب ترجمه می‌شود. صفحه وب می‌تواند با ورود به نشانی اینترنتی شناسایی شود. صفحه وب می‌تواند از نوع استاتیک یا پویا باشد. با کمک HTML، ما تنها می‌توانیم صفحات وب ثابت ایجاد کنیم.

 

web
مرورگر ها :

مرورگر ها مانند Chrome، Edge، فایرفاکس، سافاری نیز برای خواندن اسناد HTML و نمایش صحیح آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. مهم‌ترین نکته که باید به یاد داشته باشید این است که مرورگر وب برچسب HTML یا عناصر HTML را نمایش نمی‌گذارد، بلکه از برچسب‌های HTML یا عنصر برای تعیین نحوه نمایش اسناد استفاده می‌کنند.

 

مرورگرها
نحوه نوشتن کد های زبان HTML

دستورالعمل‌های زیادی برای نوشتن کد HTML مانند Notepad، Notepad + + وجود دارد، اما در مقایسه با کد های ویژوال استودیو شما می‌توانید از هر ویرایشگر کد به عنوان هر انتخاب خود استفاده کنید. برای ایجاد یک سند HTML ، باید یک فایل با پسوند (.HTML) ذخیره کنید . این به ویرایشگر کد کمک می‌کند تا درک کند که این فایل HTML است.

 

html
برچسب ها در زبان HTML

از برچسب‌ها برای مشخص کردن اینکه چه تغییراتی باید روی متن انجام شود استفاده می‌کند. برچسب‌ها برای تعریف این که چگونه محتوای باید روی صفحه نمایش داده شود، مورد استفاده قرار می‌گیرند. در مجموع بیش از ۱۰۰ برچسب در Html وجود دارد، همانطور که ما با این برنامه آموزشی در حال پیشرفت هستیم، در مورد آن‌ها با جزئیات یاد خواهیم گرفت. مهم نیست که همه برچسب‌های HTML را یاد بگیرید، اما باید یک درک اساسی از آنچه مورد استفاده قرار می‌گیرند داشته باشید.برخی از برچسب‌های HTML پایه عبارتند از< div > : ، < a >، <p>، < section >، < img > هستند.
بستن همه تگ ها بسیار مهم است، اما تگ های خاصی وجود دارند که هیچ برچسب بسته شدنی مانند <br>، <hr> ندارند. به آنها تگ های خالی نیز گفته می شود. در یک عنصر، محتوا بخشی است که روی صفحه نمایش داده می شود.یک قانون افقی با استفاده از تگ hr> <به یک صفحه وب اضافه می شود. هنگامی که شما نیاز به تعیین مرز بین دو عنصر دارید، مفید است. تگ <br> در سند برای اضافه کردن خطوط شکست استفاده می شود.

 

html

ویژگی های زبان HTML

1. آسان برای یادگیری و تفسیر و پشتیبانی از تمامی مرورگرها مانند کروم، سافاری، فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر همچنین این زبان مستقل از پلتفرم است زیرا می تواند در هر پلتفرمی مانند ویندوز، لینوکس و مکینتاش و غیره نمایش داده شود.
2. شما می توانید تصاویر، فیلم ها، فایل های صوتی را در HTML جاسازی کنید و قابلیت ادغام چندین صفحه وب را به یکدیگر نیز دارید و همچنین به راحتی می توانید HTML را با زبان های دیگر استفاده کنید.
3. HTML یک زبان حساس به حروف بزرگ و کوچک است، به این معنی است که می‌توانید از برچسب‌ها با حروف کوچک یا بزرگ استفاده کنید.همچنین این یک زبان نشانه گذاری است بنابراین یک راه انعطاف پذیر برای طراحی صفحات وب همراه با متن ارائه می دهد.
مزایا و معایب زبان HTML
مزایا
مناسب برای همه مرورگر ها : این بدین صورت است که این زبان با هر مرورگری سازگاری کامل دارد و طریقه کارکرد با آن را
آسان می کند.
رایگان برای استفاده : زبان HTML کاملا در دسترس کاربران است و به صورت کاملا رایگان در بستر اینترنت مشغول به کار است.
سریع در اجرا : سرعت اجرای کد های این زبان به صورتی است که تمامی کاربران می توانند در طی چند لحظه نتایج کامل کد های نوشتاری خود را ببینند.
پشتیبانی کامل توسط مرورگر ها : همان طور که این زبان یکی از قدیمی ترین زبان های برنامه نویسی محسوب می شود در بین مرورگر ها دارای جایگاه خاصی است و در تمامی مرورگر ها به صورت کامل پشتیبانی می شود.
یادگیری و کدنویسی آسان : طریقه کار با این زبان بدین صورت است که اگر کاربری در طی زمانی با این زبان کار کند می تواند با دستور های موجود آشنا شود و در چند نمونه دیگر بتواند به صورت حرفه ای کد نویسی را انجام بدهد.
معایب
کارکرد محدود : این زبان می تواند فقط صفحات وب استاتیک را برای صفحات وب پویا ایجاد کند که سایر زبان ها باید با HTML استفاده شوند.
کد نویسی زیاد : یکی از معایب این زبان این مورد است که باید کاربر تعداد زیادی خط کد نویسی را انجام بدهد تا نتیجه مطلوبی را دریافت کند.
نبود امنیت کافی : در این زبان با وجود قابلیت و امکانات زیادی که دارد ولی حفره های امنیتی زیادی وجود دارد،دلیل وجود این مشکلات آشنایی کاربران با این زبان است و افراد زیادی می توانند راه های نفوذ را برای خود ایجاد کنند.
در اصل، HTML با هدف تعریف ساختار اسناد مانند سرفصل ها، پاراگراف ها، فهرست ها و غیره توسعه داده شد تا به اشتراک گذاری اطلاعات علمی بین محققان را تسهیل کند. اکنون، HTML به طور گسترده ای برای قالب بندی صفحات وب با کمک تگ های مختلف موجود در زبان HTML استفاده می شود.

 

ما در شرکت تبلیغاتی مادو که جزوء شناخته شده ترین شرکت ها در زمینه ی تبلیغات و خدمات در تبریز و سطح کشور می باشد با کادر مجرب و حرفه ای تمام خدمات مربوط به طراحی سایت و سئو مشتریان را به بهترین شکل با تضمین ارائه می دهیم. شما عزیزان به راحتی از طریق سایت یا به صورت تلفنی و حضوری می توانید تمام خدمات سایتی و دیجیتال مارکتینگ خود را  با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ها به تیم طراحی و سئو مادو بسپارید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.