ایران/تبریز

پلاگین LiteSpeed Cache

پلاگین LiteSpeed Cache

پلاگین LiteSpeed Cache یکی از بهترین افزونه های کش وردپرس شناخته می شود چرا که در آن با استفاده از کش های سایت بهینه سازی زیادی در سرعت سایت ها صورت می گیرد همچنین محتوای کامل موجود درصفحات را در حافظه کش خود ذخیره می کند و در نمایش کم ترین زمان ممکن را فراهم می کند.این افزونه به صورت کامل رایگان در دسترس است و همه کاربران می توانند به راحتی آن را با انتقال روی سرور ها از این افزونه استفاده کنند.
افزایش سرعت باید همیشه در نظر همه طراحان وب سایت بسیار با دقت ایجاد بشود برای همین در این افزونه سرعت بارگذاری و بروزرسانی تمامی عوامل به صورت کامل در نظارت هستند و در صورت بروز مشکلات این افزونه پشتیبانی را برای این مواقع کاملا ارائه می کند تا در طی مدت کوتاه ایرادات موجود از بین بروند.همچنین با نصب این افزونه چندین قابلیت خاص در سرور شما ایجاد خواهد شد که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند.
اولین مورد ایجاد یک کش سمت سرور است که با آن صفحات مربوط به کش به صورت کامل سرعت خوبی را دریافت می کنند و از لحاظ تفاوت با PHP خیلی سریع تر است.همچنین قابلیت کش شی گرایی را برای شما فراهم کرده است تا در صفحات خود از آن بتوانید استفاده کنید و دارای قابلیت کش خصوصی است که این مورد بیشتر برای کاربران و ادمین ها مناسب است.
دومین مورد سازگاری کامل این افزونه با CDN است که برای شما می تواند بسیار کاربردی باشد چرا که در بعضی از مواقع کاربران با سرور های گوناگون دست به ایجاد کش هستند برای همین از یک سرور Cloud خاص استفاده می کنند تا همه کاربران بتوانند از صفحات کش مربوط CDN بهره مند شوند.
این افزونه دارای یک وب سرور قوی است که در دنیا دارای رتبه 4 بین دیگر موارد است و به خاطر داشتن سرعت زیاد همانند نسخه های قوی و سازگاری کامل با آپاچی را نیز دارد.شما می توانید به راحتی آپاچی را به صورت کامل همانند Cpanel روی این افزونه ایجاد کنید و از پیکربندی های به صورت کامل بهره مند شوید.همچنین کاربرانی که در هاست های بزرگ و معتبر مشغول به کار هستند نیز می توانند از این وب سرور به راحتی استفاده کنند.از لحاظ امنیتی نیز قابل اعتماد است چرا که از تکنولوژی DDOS استفاده می کند و در برابر حملات بورت فورس کاملا پایدار است.

 

آموزش نصب افزونه LiteSpeed Cache

در نصب این افزونه همیشه باید دقت داشته باشید تا از سایت خود یک نسخه پشتیبان داشته باشید تا با اطمینان کامل عملیات نصب را انجام دهید،برای انجام این کار می توانید از افزونه های پشتیبان گیری موجود در وردپرس استفاده کنید.طریقه نصب این افزونه همانند دیگر نمونه ها است و با یک جستجو راحت می توانید در پنل افزونه آن را پیدا کنید یا با روش نصب آپلود نیز می توانید فایل مربوطه را اضافه کنید و افزونه را به صورت کامل نصب کنید.
بعد از نصب این افزونه باید آن را از بخش LiteSpeed Cache گزینه Enable Cache را فعال کنید و نیاز به اضافه کردن تنظیمات نیست چرا که موارد بعدی به صورت کامل ایجاد می شوند.ولی در مواقع نیاز می توانید تنظیمات اضافی را به صورت کامل در صفحات خود پیکربندی کنید.بعد از این مراحل در پنل مدیریتی این افزونه برای شما هشت تب مختلف ایجاد خواهد شد که در هر یک تنظیمات متفاوتی ارائه شده است.
تب کش : در این بخش تنظیمات مربوط به کش در صفحات متنوع از جمله صفحات لاگین و فراخوان ها ارائه شده است و شما می توانید چند گزینه را نیز مشاهده کنید که در هر یک از آنها تنظیمات خاص برای کاربران ایجاد شده است.

1.کش کاربران وارد شده : توصیه می شود از این گزینه در حالت خاموش استفاده کنید و در مواقعی این گزینه می تواند مناسب باشد که کاربران فعال شما در تعداد کم باشد و لاگین در سایت پایین باشد ولی در صورت زیاد بودن کاربران شما و فعال بودن این گزینه باعث می شود تا حافظه کش زیادی ایجاد شود و هر کدام از آنها فضای موجود را پر کنند.
2.کش نظر دهندگان : این گزینه کاربردی خاص ندارد و می توانید در صورت نیازمندی آن را فعال کنید.
3.کش REST API : گزینه مربوطه برای دریافت پیام های وردپرس است که برای بیشتر کاربران اهمیت خاصی ندارد ولی می توانید آن را فعال کنید.
4.کش صفحه ورود : این گزینه دارای چند شرایط خاص است که باید به آنها دقت کافی داشت در مورد اول در مقابل حملات ربات ها مقابله می کند،در مورد بعدی اگر URL مربوط به صفحه WP-Login تغییر داده اید بهتر است این گزینه را خاموش کنید.
5.کش Favicon.ico : بهتر است این گزینه را همیشه به صورت روشن نگه دارید.
6.کش منابع PHP : در این گزینه بهتر است تا فعال باشد چرا که در مواردی چون قالب ها و افزونه های کم کد گذاری شده می تواند کمک کند.
7.کش موبایل : در این بخش باید دقت داشته باشید که اگر شما دارای سایت متناسب با موبایل داشته باشید و محتوای آن مناسب موبایل باشد می توانید از این گزینه استفاده کنید و در صورتی که از قالب ریسپانسیو استفاده می کنید این گزینه را غیرفعال کنید.
تب TTL : نام این گزینه مخفف کلمه Time-To-Live است که کاربرد پیکربندی در صفحات وب را دارد و در اصل زمان ذخیره انواع محتوا را در حافظه کش ایجاد می کند.اصول استفاده از این گزینه به این شکل است که باید این را در نظر داشته باشید که یک صفحه در چند زمان می تواند کش باقی بماند و اگر آن اطلاعات به TTL برسند باعث می شوند تا آنها از حافظه پاک شوند.
تب پاکسازی : این تب تنظیمات مربوط به پاکسازی محتوای حافظه کش را برای افزونه ها و قالب ها در وردپرس ایجاد می کند در هر بار بروزرسانی در آن باعث پاک شدن حافظه کش می شود و یک مورد دیگر جایگزین آن می شود.این عوامل کاملا به صورت پیش فرض انجام می گیرند ولی درصورت نیاز می توانید خودتان نیز انجام دهید. در این بخش نیز چند گزینه متنوع وجود دارد که باید به فعال بودن آن ها دقت داشته باشیم.
1.پاکسازی همه هنگام ارتقا : این همان گزینه پاکسازی حافظه کش در موقع بروزرسانی است بهتر است فعال باشد.
2.قوانین پاکسازی خودکار برای انتشار یا بروزرسانی : این گزینه نیز همانند مورد قبلی است ولی نیاز نیست تنظیمات خاصی را وارد کنید بگذارید به صورت پیش فرض باقی بماند.
3.زمان بندی پاکسازی URL ها : فعال بودن این گزینه باعث می شود تا URL های شما در زمان خاصی که شما مشخص کرده اید پاک شوند.
4..زمان زمانبندی پاکسازی : در این بخش می توانید زمان مناسب را برای پاکسازی را به صورت دقیق و تحت نظر خود را وارد کنید.
تب استثنائات : در این گزینه کاربر می تواند مشخص کند تا کدام محتوای موجود در حافظه کش ذخیره شود.تنظیمات این تب نیز در چند گزینه است که بدین شکل هستند.
1.URL ها را کش نکنید : از این گزینه برای جدا کردن صفحات موجود از تنظیمات کش استفاده می شود.
2.رشته های کوئری را کش نکنید : در این مورد می توانید کوئری های موجود را از حافظه کش کاملا جدا کنید.
3.دسته بندی ها را کش نکنید : این گزینه نیز وظیفه جدا کردن دسته بندی را از حافظه کش را دارد.
4.برچسب ها را کش نکنید : باعث می شود تا برچسب ها از حافظه کش جدا شود.
5.کوکی ها را کش نکنید : وظیفه دارد که کوکی های موجود در صفحات را از حافظه کش جدا کند.
6.User Agents را کش نکنید : در این بخش موارد مربوط به نمایندگان کاربری را از حافظه کش جدا می کند.
7.نقش ها را کش نکنید : کاربری های خاص در نقش ها را کامل از حافظه کش جدا می کند.
تب ESI : ایمن تب این قابلیت را به شما می دهد تا در محتوا های خود حفره هایی به وجود بیاورید تا آنها با محتوا های کش نشده ادغام شوند.در اصل ESIابزاری است که مانند سبد های خرید و خوش آمد گویی است ولی در بیشتر مواقع کاربران آن را غیر فعال می کنند.
تب Object : در این تب می توانید موارد مربوط به داده های خارجی از جمله Redis ، Memcached کنترل داشته باشید،در بیشتر موارد موجود توصیه می شود تا این گزینه غیر فعال باشد چرا که در صورت آشنا نبودن با این گزینه نمی توانید در زمینه کش کار کنید.همچنین در انتخاب طول مدت نگهداری حافظه کش باید از تنظیمات پیش فرض موجود استفاده کنید و یا کم ترین زمان ممکن را وارد کنید چرا که در اصل اطلاعات در مدت زمان بسیار کمی ماندگاری خواهند داشت.
تب مرورگر : این تب بسیار کاربردی است و توصیه می شود از نظر کاربری با آن همیشه روشن باشد چرا که در این گزینه می توانید تنظیمات مربوط به فایل های استاتیک را خواهید داشت بدین صورت که در مواقع ورود فایل های استاتیک از جمله تصاویر به سیستم کاربر آن داده ها در حافظه دستگاه ذخیره می شوند و وظیفه آن این است که تا زمان برداشتن فایل ها از آن ها نگه داری کند.دو گزینه نیز در این تب وجود دارد هر دو دارای چند قابلیت هستند.
1.کش مرورگر : توصیه می شود برای کارکرد بهتر این گزینه فعال باشد.
2.کش مرورگر TTL : تنظیمات مربوط به این گزینه درباره سرعت عمل در تب مرورگر است که طبق نتایج با سرعت 31557600 در ثانیه کار می کند.

 

 

تب پیشرفته : این تب بیشتر برای کاربران حرفه ای و با تجربه خوب است چرا که باید با دقت بیشتری از این تنظیمات مربوط به این گزینه استفاده کرد چرا که باعث می شود تا در سایت شما پیکربندی متفاوتی صورت بگیرد و حتی باعث از دست رفتن دسترسی کامل شما به سایت می شود.گزینه هایی نیز در این تب وجود دارند که بیشتر تنظیمات مربوط به این تب توسط آن ها صورت می گیرد.
1.کوکی ورود به سیستم : استفاده از این گزینه زمانی توصیه می شود که شما در دامنه یکسان فایل هایی را به اشتراک بگذارید در این موقع وب سایت با ایجاد یک شناسه و ارسال آن به مرورگر باعث می شود تا افزونه LightSpeed Cache کاملا با رفت و آمد کاربران آشنایی داشته باشد.
2.بهبود سازگاری HTTP/HTTPS : بهتر است این گزینه را خاموش نگه دارید چرا که باعث می شود در محتوای موجود در سایت شما مشکلاتی به وجود بیاید و در SSL سایت کاملا تاثیر گذاری خواهد داشت.
3.کلیک فوری : این گزینه نیز بهتر است خاموش باشد چرا که باعث می شود سایت های مخرب زیادی وارد سایت سرور شما بشوند.

 

ما در شرکت تبلیغاتی مادو که جزوء شناخته شده ترین شرکت ها در زمینه ی تبلیغات و خدمات در تبریز و سطح کشور می باشد با کادر مجرب و حرفه ای تمام خدمات مربوط به طراحی سایت و سئو مشتریان را به بهترین شکل با تضمین ارائه می دهیم. شما عزیزان به راحتی از طریق سایت یا به صورت تلفنی و حضوری می توانید تمام خدمات سایتی و دیجیتال مارکتینگ خود را  با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ها به تیم طراحی و سئو مادو بسپارید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.