ایران/تبریز

کارت ویزیت

کارت ویزیت یکی از راه های مورد استفاده در تبلیغات در دنیای امروزی است افرادی که خواستار تبلیغ و ترویج اسم شرکت خود هستند با یک کارت ویزیت با عنوان شرکت خود ارائه می دهند که در آن اطلاعات لازم درباره شرکت مورد نظر وجود دارد و از بهترین روش برای تبلیغات گسترده است چرا در تبلیغات هر چه قدر در این مورد تکرار و ماندگاری بیشتر باشد مشتریان با جنبه مثبتی به شرکت جذب می شوند و اولین انتخاب در بین گزینه دیگر می شوند.

اشتراک گذاری اطلاعات در تبلیغات یک روش مهم است و باید دقت بیشتری را در این زمینه داشته باشیم.در کارت های ویزیت اطلاعات مهمی را ارائه می دهید از جمله اسم کسب و کار,تلفن محل کار, آدرس محل کار و سایت شرکت و…برای همین باید در انتخاب یک کارت با طراحی خوب و کاربردی دقت داشته باشید.در کارت های ویزیت لوگو شرکت نیز قرار می گیرد که نشان دهنده برند شما است.از کارت های ویزیت برای معرفی کسب و کار خود استفاده می کنید و یک شیوه ارتباطی متناسب به شرکت را ارائه می دهد.در این مورد باید در کیفیت و طراحی بیشترین دقت را داشته باشیم چرا که در ذهن مشتری طراحی و کیفیت بیشتر جلب توجه می کند و هرچه قدر شما بهتر باشید در بین دیگر رقبای موجود بیشترین نتیجه مطلوب را می گیرید.

کارت ویزیت
48.3

در کارت های ویزیت طراحی های متنوعی وجود دارد و گزینه های متعددی را می توانیم انتخاب کنیم از جمله طرح دوزبانه در کارت های ویزیت بیشتر استفاده می شود و کاربرد بالایی در معرفی همه جانبه دارد و تعامل دوسویه ای که در این بخش تشکیل می شود می تواند بهترین نتیجه مطلوب را برای شما ارائه می دهد.

در کاغذ های مورد استفاده در کارت های ویزیت تنوع بالایی وجود دارد و برای هر نوع حرفه و شغلی می توان از گزینه های متعددی استفاده کرد. در کارت ویزیت های حرفه ای از کاغذ موضعی استخوانی استفاده می شود چرا این کاغذ قابلیت چاپ برجسته را دارد و بهترین طرح ها را دارد.دیگر نمونه در کاغذ کارت ویزیت استفاده از گلاسه با روکش UV است در این نمونه کاغذ با یک روکش گلاسه پوشانده می شود که استقامت و طراحی خوبی را ارائه می دهد.

در کارت های ویزیت اندازه های متعددی وجود دارد معروف ترین آنها طراحی مستطیل شکل است که با سایز 8.5 در 5.5 است و بیشتر کارت های ویزیت در این اندازه ارائه می شوند و یک نوع دیگر نیز در کارت های ویزیت طراحی مربعی شکل است که از طرح های محبوب است این کارت در سایز 6 در 6 ارائه می شود.

در بین طراحی های معروف کارت های ویزیت طرح مکعبی شکل بیشترین استفاده را دارد و شما می توانید در همه موارد در اطراف خود یک نمونه از این کارت ها را ببینید که در همه نوع کسب و کار از آن استفاده می کنند.در این نوع کارت های ویزیت کاربرد زیادی وجود دارد از جمله قابلیت چاپ هر نوع شکل و طرح مورد نظر مشتری که با رنگ های جذابی همراه است.در معروف ترین کارت های ویزیت هم می توانیم به کارت ویزیت استیو جابز اسم ببریم که در دهه نود به مشتریان خود ارائه می کردند در این کارت از یک طراحی بسیار ساده استفاده شده بود از جمله لوگو شرکت در گوشه کارت و اطلاعات شرکت در پایین کارت برای همین سادگی طراحی افراد زیادی را جلب می کرد به طور خلاصه می توان گفت که طراحی ساده و روان و گیرا یک روشی بود که استیو جابز در آن سال ها برای خود استفاده می کرد و نتیجه خوبی را هم برای خود دریافت کرد.

در کارت های ویزیت یک تاریخچه بسیار طولانی وجود دارد که می تواند یک بیشیه بسیار عالی برای محصول تبلیغاتی باشد و خیلی از افراد را تحت تاثیر بگذارد.در طی سالیان گذشته کارت ویزیت کارایی بیشتری داشت از جمله در قرن پانزدهم در چین بازرگانان برای ترویج ارتباط و آشنایی مشتریان با آنها یک کارت را همراه خود داشتند که در آن اطلاعاتی را نسبت به آنها ارائه می داد که اطمینان را نسبت به بازرگانان را حاصل می کرد و یا از این کارت ها برای اعلام دیدار با فردی را ارسال می کردند و قصد خود برای دیدار با طرف مقابل را بیان می کردند.در سالیان طولانی در کشور های زیادی از کارت ویزیت استفاده شد و روز به روز طراحی ها و شکل های متعددی ارائه شد از جمله در دوره قاجار در ایران افراد با ارسال نامه همراه با کارت ویزیت و سر کاغذ یک نامه بسیار زیبا را برای طرف مقابل ارسال می کردند.

در طراحی کارت های ویزیت راه متنوعی وجود دارد ولی باید هر ایده و طرح را در نرم افزاری مناسب ایجاد کرد تا بعد بتوانیم بر حسب آن طرح یک نتیجه مطلوبی را دریافت کنیم.در بین نرم افزار های معروف برای طراحی کارت ویزیت برنامه Adobe Spark از بهترین نرم افزار های موجود برای انتخاب است چون در این نرم افزار انواع ابزار های گرافیکی و طیف گسترده ای از ابزار ها موجود است و می توانیم با بهترین متد و روش ها یک طرح بسیار زیبا را برای خود ایجاد کنیم.قابلیت همگام سازی در این نرم افزار یکی از مزایای این نرم افزار است چون در هر زمان می توانید طراحی خود را از جایی که باقی مانده بود از سر بگیرید و ادامه دهید.قالب های مارک دار و فونت هایی که در این نرم افزار وجود دارد به راحتی قابل استفاده هستند و با مدیریت چاپ عالی در کنار خود یک انتخاب مناسب برای طراحی کارت ویزیت است.

در انتخاب رنگ برای کارت ویزیت نیز باید دقت کنید چرا که رنگ نشان دهنده کیفیت و شخصیت است و باید در انتخاب درست آن دقت کرد. اولین رنگ در بین کارت های ویزیت رنگ سفید است که بیشترین استفاده را دارد رنگ سفید نشان دهنده استاندارد و محافظ کارانه است و در همه کسب و کار ها قابل استفاده است. یکی از رنگ های مشهور برای کارت ویزیت رنگ سیاه است این رنگ نشان دهنده قدرت و جدیت است و چاپ طلایی و نقره ای روی آن می تواند یک تاثیر بسزایی را در تبلیغات گسترده شما داشته باشد.

رنگ آبی در کارت های ویزیت نشان دهنده صداقت و اعتماد است این رنگ یک حس آرامش را به طرف مقابل انتقال می کند.این رنگ برای مشاغل حرفه ای از جمله روانشناسی و حسابداری بسیار مناسب است چرا که جدی تر و معتبر است. در دیگر رنگ های موجود رنگ قرمز نیز از رنگ های عالی برای نشان دادن عمل گرا و جدیت شغل شماست این رنگ برای کسب وکار های مواد غذایی بسیار مناسب است.

دیگر رنگ مورد استفاده برای کارت ویزیت رنگ سبز است که نشان دهنده امنیت و ثروت است و برای انتقال حس آرامش و طبیعت بسیار مناسب است این رنگ مناسب مرکز های اجتماعی و خیریه است.

رنگ نارنجی نیز از رنگ بسیار مثبت است و برای اهداف های ماجراجویی و مسافرتی بسیار مناسب است برای همین این رنگ برای آژانس های مسافرتی و تفریحی یک انتخاب مناسب است.یک رنگ دیگر در کارت های ویزیت رنگ زرد است چرا که این رنگ نشان دهنده شادی است و برای افرادی خاصی یک انتخاب مناسبی است.این رنگ مناسب معلمان و بازیگران است.

از رنگ های محبوب دیگر در کارت ویزیت رنگ بنفش است این رنگ نشان دهنده اتحاد است همچنین برای ارایه رویا ها و آرزو ها نیز استفاده می شود.این رنگ مناسب کسایی است که می خواهند احساس دارایی و کیفیت را ارائه بدهند از جمله هنرمندان.

رنگ دیگری که در کارت های ویزیت استفاده می شود رنگ صورتی است این رنگ برای انتقال حس محبت و مراقبت مناسب است و برای مطب های پزشکی بسیار مناسب است.

در فونت های مناسب برای چاپ روی کارت ویزیت در فونت های  فارسی از نمونه های B Nazanin  و B Homa  بیشتر استفاده می شود و در فونت های انگلیسی به خاطر گزینه متعددی نسبت به زبان فارسی انتخاب های زیادی وجود دارد برای همین انتخاب فونت انگلیسی کاملا دلخواه است.

اگر بخواهیم در مورد حق کپی رایت در مورد کارت ویزیت بگوییم چندان اهمیت خاصی شاید نداشته باشد چرا که امکان این که دو کارت به یک دیگر شبیه باشند خیلی کم پیش می آید برای همین قانون کپی در این مورد زیاد مقبول نیست برای این که اطمینان کامل داشته باشید که کارت ویزیت یک طراحی تکراری نداشته باشد باید از طرح های متنوعی استفاده کنید تا یک کارت تک در بین دیگر نمونه های موجود باشد.

ما در شرکت تبلیغاتی مادو با استفاده از به روزترین روش ها و پیشرفته ترین ابزار ها به وسیله ی افراد مجرب و باتجربه اقدام به انجام انواع خدمات تبلیغاتی ماننده طراحی و گرافیک، لوگو و نشان، چاپ افست، مدیریت اینستاگرام، طراحی سایت و سئو، عکاسی صنعتی و موارد بسیار دیگری می کنیم که این خدمات شامل زیر شاخه های گسترده ای از قبیل برچسب،بروشور، بسته بندی، بنرهای انتخاباتی، بنرهای اینستاگرامی، بنرهای تبلیغاتی، پوستر، تابلو و بیلبورد، تراکت، تقویم، ست اداری، سربرگ، کاتالوگ، کارت ویزیت، کیف دستی و …  هستند. هدف ما در شرکت تبلیغاتی مادو انجام کار ها با کیفیت عالی و قیمت مناسب برای مشتریان خود در کمترین زمان ممکن هست.